Alkolizmden kurtarılan insanlar osteoporozu bilmek isterler

Alkolizm ve Kurtarma

Ulusal Alkol İstismarı ve Alkolizm Enstitüsüne (NIAAA) göre, 18 yaş ve üstündeki yaklaşık 17 milyon yetişkin bir alkol kullanım bozukluğuna sahiptir. Alkolizm alkol bağımlılığı ile karakterize bir hastalıktır. Alkol vücudun hemen hemen her organını etkilediğinden, kronik ağır içki pankreatit, karaciğer hastalığı, kalp hastalığı, kanser ve osteoporoz gibi birçok ciddi sağlık sorunu ile ilişkilendirilir.

Alkollüğe ayak uydurmak, şüphesiz, alkolizmden kurtulanlar için en önemli sağlık hedefidir. Bununla birlikte, kemik sağlığı da dahil olmak üzere sağlığın diğer yönlerine dikkat edilmesi, osteoporoz ve kırıkların yıkıcı etkilerinden arınmış sağlıklı bir geleceği artırmaya yardımcı olabilir.

Osteoporoz, kemiklerin daha yoğun ve kırılma olasılığının arttığı bir durumdur. Osteoporozdan kaynaklanan kırıklar ciddi ağrı ve sakatlık ile sonuçlanabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, 53 milyondan fazla insan zaten osteoporoza sahip veya düşük kemik kütlesi nedeniyle yüksek risk altındadır.

Osteoporoz gelişimi için risk faktörleri şunları içerir:

Osteoporoz sıklıkla önlenebilir. Sessiz bir hastalık olarak bilinir, çünkü eğer fark edilmezse, kemik kaybı semptomlar olmadan yıllarca kırık oluşana kadar ilerleyebilir. Osteoporoz yaşlılık sonuçlarına sahip bir çocuk hastalığı olarak adlandırılmıştır çünkü bir kişide sağlıklı kemiklerin oluşturulması osteoporozu ve yaşamdaki kırıkları önlemeye yardımcı olur. Bununla birlikte, sağlıklı kemikler için yeni alışkanlıklar edinmek için asla geç değildir.

Alkol çeşitli sebeplerden dolayı kemik sağlığını olumsuz yönde etkiler. Öncelikle, aşırı alkol, sağlıklı kemiklerin vazgeçilmez bir besin maddesi olan kalsiyum dengesine müdahale eder. Ayrıca, vücudun kalsiyum rezervlerini düşüren paratiroid hormonu seviyelerini de artırır. Kalsiyum dengesi, alkolün, kalsiyum emilimi için gerekli bir vitamin olan D vitamini üretimine müdahale etme kabiliyeti ile daha da bozulmaktadır.

Buna ek olarak, kronik ağır içki erkeklerde ve kadınlarda hormon eksikliklerine neden olabilir. Alkolizmli erkekler, osteoblastların (kemik oluşumunu uyaran hücreler) üretimiyle bağlantılı daha az testosteron üretme eğilimindedir. Kadınlarda, kronik alkol maruziyeti, genellikle, düzensiz adet döngüsü üretir; östrojen düzeylerini düşüren, osteoporoz riskini artıran bir faktördür. Ayrıca, alkolizmli kişilerde kortizol düzeyleri yükselir. Kortizolün kemik oluşumunu azalttığı ve kemik yıkımını arttırdığı bilinmektedir.

Alkolün denge ve yürüme üzerindeki etkileri nedeniyle, alkolizm hastaları, bozukluğu olmayanlara göre daha sık düşme eğilimindedir. Ağır alkol tüketimi, en ciddi tip kalça kırığı da dahil olmak üzere kırık riskinde artış ile bağlantılıdır. Vertebra kırıkları, alkol istismar edenlerde daha yaygındır.

Alkole bağlı kemik kaybı için en etkili strateji yasaktır. İçki içmekten kaçınan alkolik kişilerin osteoblastik (kemik yapımı) aktivitesinde hızlı bir iyileşme eğilimi vardır. Bazı çalışmalar, alkol bağımlılığı sona erdiğinde kayıp kemiğin kısmen restore edilebileceğini bile buldu.

Beslenme. Kronik alkol kullanımının olumsuz beslenme etkileri nedeniyle, alkolizmden kurtulan insanlar sağlıklı beslenme alışkanlıklarını en öncelikli haline getirmelidir. Kemik sağlığı ile ilgili olarak, kalsiyum ve vitamin D bakımından zengin dengeli bir beslenme önemlidir. İyi kalsiyum kaynakları düşük yağlı süt ürünleridir; Koyu yeşil, yapraklı sebzeler; Ve kalsiyumla zenginleştirilen gıdalar ve içecekler. Takviyeler, özellikle kanıtlanmış bir süt alerjisi olan insanlarda, her gün yeterli miktarda kalsiyum almanıza yardımcı olabilir. Tıp Enstitüsü 50 yaşına kadar erkekler ve kadınlar için 1.000 mg (miligram) günlük bir kalsiyum alımı önermektedir. 50 yaş üstü kadınlar ve 70 yaş üstü erkekler günlük alımlarını 1,200 mg’a yükseltmelidir.

D vitamini, kalsiyum emilimi ve kemik sağlığında önemli bir rol oynamaktadır. D vitamini besin kaynakları arasında yumurta sarısı, tuzlu su balıkları ve karaciğer bulunur. Birçok kişi, özellikle yaşlı veya eve götürülenler, her gün 600 ila 800 IU’luk (Uluslararası Birimler) önerilen miktarı elde etmek için D vitamini takviyesine ihtiyaç duyabilir.

Egzersiz. Kasa gibi, kemik daha güçlü hale gelerek egzersize cevap veren canlı bir dokudur. Kemikleriniz için en iyi egzersiz, yerçekimine karşı sizi zorlayan ağırlık taşıma egzersizidir. Bazı örnekler arasında yürüme, tırmanma merdivenleri, ağırlık antrenmanı ve dans bulunmaktadır. Yürüme gibi düzenli egzersiz, kemik kaybını önlemeye yardımcı olabilir ve diğer pek çok sağlık faydası sağlayacaktır.

Sağlıklı yaşam tarzı. Sigara içmek kemiklerde olduğu gibi kalp ve akciğerler için de kötüdür. Sigara içen kadınlar erkenden menopoza girme eğilimi gösterirler ve bu durum kemik koruyucu hormon seviyelerinin daha erken düşürülmesine ve erken kemik kaybının tetiklenmesine neden olur. Buna ek olarak, sigara içenler diyetlerinden daha az kalsiyum emebilirler. Çalışmalar, alkolizmden kurtulanlarda sigarayı bırakmanın aslında içki tüketimini azaltabileceğini göstermektedir. Birçoğu alkol istismar edenlerin nikotin bağımlılığından daha fazla bağımlı olma eğiliminde olduklarından şüphelenir; Bu nedenle, resmi bir sigara bırakma programı, iyileşme sürecindeki bireyler için değerli bir yatırım olabilir. Alkol, aynı zamanda kemik sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Çok içki içenler hem zayıf beslenme hem de düşme riskinde artışa bağlı olarak kemik kaybı ve kırığa daha yatkındır.

Kemik yoğunluğu testi. Kemik mineral yoğunluğu (BMD) testi, vücudun çeşitli yerlerinde kemik yoğunluğunu ölçer. Bu güvenli ve ağrısız test, bir kırık oluşmadan önce osteoporoz tespit edebilir ve gelecekte kırılma şansını öngörebilir. KMY testi, ilacın düşünülüp düşünülmeyeceğini belirlemeye yardımcı olabilir. İyileşen bireylerin, sağlık hizmeti sunucularıyla KMY testi için aday olup olmayacaklarını konuşmaları önerilir.

İlaçlar. Osteoporozun önlenmesi ve / veya tedavisi için çeşitli ilaçlar mevcuttur: bifosfonatlar; Östrojen agonistleri / antagonistleri (ayrıca selektif östrojen reseptör modülatörleri veya SERMS olarak da adlandırılır); Kalsitonin; Paratiroid hormonu; Östrojen tedavisi; Hormon tedavisi; Ve son zamanlarda onaylanmış bir RANK ligandı (RANKL) inhibitörü.

Bu yayının bir nüshasını almak için ziyaret edin.

Kemikler.örneğin; Telefon: 202-223-0344; 800-624-BONE (2663)

Alkol kötüye kullanımı ve alkolizm hakkında daha fazla bilgi için, ziyaret edin.

 Http: //pubs.niaaa.theernment/publications/fas/fas.htm

Bu yayın, burada tartışılan sağlık durumunu tedavi etmek için kullanılan ilaçlarla ilgili bilgileri içerir. Bu yayın geliştirildiğinde, mevcut en güncel (doğru) bilgileri içeriyorduk. Bazen ilaçla ilgili yeni bilgiler yayımlanır.

Uyuşturucular @ ataccessdata./scripts/cder/drugsat. İlaçlar @ ‘a; Onaylanmış ilaç ürünlerinin aranabilir kataloğu.

Theernment Pub. 15-7894

2 AMS Dairesi; Bethesda, MD 20892-3676; Telefon: 202-223-0344; 800-624-BONE (2663); TTY: 202-466-4315; Faks: 202-293-2356; E-posta: theernmentBoneInfo@mail.theernment; Kemikler.örneğin

Kendi dilinizde veya başka bir dilde mevcut kaynaklar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa theernmentBoneInfo@mail.theernment adlı ülkedeki Osteoporoz ve İlgili Kemik Hastalıkları Ulusal Kaynak Merkezi @ ile temasa geçin.

Osteoporoz ve İlgili Kemik Hastalıkları Merkezi – Ulusal Kaynak Merkezi, hastaları, sağlık uzmanlarını ve halkı metabolik kemik hastalıklarıyla ilgili kaynaklara ve bilgilere önemli bir bağ sağlar. ORBD ~ NRC ülkesinin misyonu, bu hastalıkların önlenmesi, erken tespiti ve tedavisi ile bunlarla başa çıkma stratejileri konusunda bilgi ve anlayışı artırmaktır.

Egzersiz Osteoporozu ve İlgili Kemik Hastalıkları Ulusal Kaynak Merkezi Ulusal Artrit ve Kas İskelet Sistemi ve Cilt Hastalıkları tarafından desteklenmektedir.

(Thenessment) ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanının (HHS) bir bileşenidir.

Kemik yayınlarımızın çoğunun çevrimiçi olması mümkündür. Bazıları basılı olarak mevcuttur. Size postalanacak kemik bozuklukları üzerine yayınlar sipariş etmek ister misiniz? Online sipariş formumuzu ziyaret edin.

Osteoporoz Nedir?

Alkol ve Osteoporoz Arasındaki Bağlantı

Osteoporoz Yönetim Stratejileri

Kaynaklar

Bilginize