Atriyal fibrilasyon için warfarin

Genel Nam; Marka Nam; warfari; coumadin

Warfarin th önlemeye yardımcı olur; Bu oluşturulması için bir kan pıhtısı süresini arttırarak kan pıhtılarının oluşumu; Bu aynı zamanda büyük alma varolan pıhtı önler.

Warfarin th düşürmek için kullanılır; hav kişilerde inme riski; atriyal fibrilasyon. Doktorunuz recommen olabilir; Risk faktörlerine ve tak edip dayalı warfarin; güvenli warfarin. Bir hastalık için o riskini artırır her şey; bir sorun bir risk faktörü olarak adlandırılır. Daha fazla risk faktörleri Eğer azam var; felç riski.

Warfarin ha herkes felç riskini azaltabilir; atriyal fibrilasyon. kalbin ritim kontrol altında sonra bile, ma; Hala warfarin alır. Bazı insanlar ve ezelî atriyal fibrilasyon çıkmak; bile bilmeden. Kan clo sahibi olma şansınızı düşürebilir varfarin; veya inme.

Doktorunuz bir fe için bir antikoagülan almak olabilir; Atriyal fibrilasyon için kardiyoversiyon sonrası hafta.

Warfarin peopl inme riskini azaltır; atrial fibrilasyon kim. Ama ne kadar senin ris; düşürülür risk ile başlamak ne kadar yüksek bağlıdır. Değil everyon; Atriyal fibrilasyon ile inme aynı riski vardır. Bu tal için iyi bir fikirdir; riskiniz konusunda doktorunuzla.

Sen inci tartmak isteyeceksiniz; alıyormuş risklerine karşı inme riskini azaltmada faydaları; Varfarin. Warfarin inmeyi önlemek için iyi çalışır. Ama warfarin als; kanama riskini yükseltir. tak 100 kişiden 2 Her yıl 1; Warfarin şiddetli kanama ile ilgili bir sorun olacak ve 98-99 olmaz. 1 Fakat bu ortalama bir risktir. Kendi riski daha yüksek o olabilir; Kendi sağlık dayalı, ortalama daha düşük.

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Eğer varsa doktorunuzu arayın

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Sorun nefes; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Şimdi doktorunuzu arayın ya da görmek; Eğer varsa acil tıbbi bakım

Eğer yaralı varsa, kanamayı durdurmak için basınç uygulayın. i gerçekleştirmek; Eğer kanama durdurmak için kullanılır daha uzun sürer. durdurmak için kanama alamıyorsanız, doktorunuzu arayın.

warfarin Diğer yan etkileri şunlardır

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (Dru; Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Eğer warfarin almak zaman, kanama sorunları önlemek için ekstra adımlar atması gerekiyor.

Daha fazla bilgi için, bkz:

kno; Eğer antikoagülan bir doz kaçırırsanız ne yapacağını.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Eğer hamile iseniz warfarin almayın. Warfarin düşük veya doğum kusurlarına neden olabilir. Eğer warfarin alıyorsanız, size gebeliği önlemek nasıl hakkında doktorunuzla konuşun.

Eğer hamile olabileceğini düşünüyorsanız: doktorunuzu arayın. Eğer hamile iseniz, size hamilelik sırasında heparin alacaktır.

Hamile kalmayı planlıyorsanız: doktorunuzla konuşun. Siz ve doktorunuz take-varfarin hangi ilaç veya heparin-yaparken hamile almaya çalışırken karar verecektir.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Antitrombotik ilaçlar (2011). 61-66: Tıbbi Letter, 9 (110) itibaren Tedavi Rehberi.

Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiyoloji, Electrophysiolog; John M. Miller, MD, FACC – Kardiyoloji, Elektrofizyoloji

May 6, 2014

Kurdeşen.

Geçmiş baş ağrısı farklı bir ani, şiddetli baş ağrısı. (Bu beyinde kanama belirtisi olabilir.)

Anormal bir kanama, bir; burun kanamaları; Eğer kullanılan olandan (ayın farklı bir zamanda, daha sık, daha ağır) farklı vajinal kanama; Kanlı ya da siyah dışkı veya rektal kanama; Kanlı ya da pembe idrar.

Cilt döküntüsü.

Düzenli kan testleri alın; düşme ve yaralanmaları önlemek; sürekli beslenin ve K vitamini içeren gıdalar dikkat; Çektiğiniz tüm diğer ilaçlar ve vitaminler hakkında doktorlar anlatın.