Bir peritonsiller abse nedir? s

Ağız Sağlığı Trendler

bademcikler birinin yanında boğaz dokularında bir peritonsiller apse oluşur. Bir apse enfekte deri veya diğer yumuşak doku bir alanı yakınında meydana irin topluluğudur.

yiyecek bir yudum ya da ısırık sonrası dişin sinir biri kuvvet bile mutfaktan çalışan hungriest ayı göndermek için yeterlidir. Hassas dişler ciddi favori yemekleri keyfi sınırlayabilir; senin diş Yıldızları görmeye olan dondurma toplantısı Yani eğer, senin dişin (denilen dentin) yüzeyinin altında tabakası açığa haline gelmiştir Eric Sung, DDS, Diş Hekimliği UCLA School profesörü söyledi. üzerinde diş eti çizgisi ve sement üzerinde emaye … – bir dişin sert dış kaplaması bu gerçekleşir

Peritonsiller apseler genellikle nadirdir. Onlar ortaya çıktığında genç yetişkinler, gençler ve büyük çocuklar arasında daha fazladır.

Bir peritonsiller apse genellikle tonsillit bir komplikasyonudur. katılan bakteri strep boğaz neden olduğu benzemektedir.

Streptokok bakteriler en sık bademcik çevresindeki yumuşak dokuda bir enfeksiyon (genellikle sadece bir tarafta) neden olur. Doku sonra yakındaki bezleri ile girin anaeroblar (oksijensiz yaşayabilir bakteriler), tarafından işgal edildi.

(Örneğin diş eti iltihaplanmaları periodontitis ve dişeti iltihabı gibi) diş enfeksiyonu bir risk faktörü olabilir. Diğer risk faktörleri şunlardır

peritonsiller apse ilk belirtisi genellikle boğaz ağrısı olduğunu. apse gelişir olarak ateş veya diğer belirtiler olmaksızın bir dönem takip edebilirsiniz. Bu semptomlar ve apse oluşumu başlangıcı arasında 2 ila 5 gün arasında bir gecikme için alışılmadık bir durum değildir.

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar

(Tonsillit olarak da bilinir) bademcikler bir enfeksiyon yayılır ve yumuşak dokularda enfeksiyona neden olduğunda, bir peritonsiller apse oluşabilir; Peritonsiller apseler genellikle nadirdir. Onlar ortaya çıktığında genç yetişkinler, gençler ve büyük çocuklar arasında daha fazladır ..