çocuklarda ve erişkinlerde karın migren nelerdir?

Bir karın migren migren baş ağrısı bir çeşididir. Genellikle migren bir aile öyküsü olan çocuklarda görülür. Karın migren erişkinlerde nadirdir, ancak tüm çocukların yaklaşık% 2 karın migren alabilirsiniz. Kadınlar erkeklerden daha fazla etkilenir.

yaşlandıkça zaman genellikle karın migren tecrübe Çocuklar migren baş ağrısı gelişebilir.

Karın migren migren aile içinde olmasına rağmen, ağrı göbek oluşur. Genellikle, göbek ya da orta hatta yakın. Karın migren sık sık migren tetikleyicisi bir tepki olarak ortaya çıkar. Genellikle şiddetli mide ağrısı, bulantı, karın krampları, kusma neden olabilir.

Karın migren kesin nedeni tespit edilmemiştir, ama bir teori karın migren iki kimyasallar, histamin ve serotonin değişikliklerin neden olmasıdır. Bunların her ikisi de vücutta doğal olarak meydana gelir. kimyasal değişiklikler migren baş ağrısı ve karın ağrısı hem katkıda bulunabilir. Uzmanlar şimdi günlük stres ve anksiyete bu vücut kimyasallarında dalgalanmalara neden olabilir inanıyoruz. açıklanamayan karın ağrısı psikolojik bir tetikleyici olabilir teorisi için artan desteği vardır.

Nitrit – – karın migren tetikleyebilir Buna ek olarak, tür çikolata, Çin gıda ve bazı kimyasallar içeren işlenmiş et gibi gıdalar olduğu düşünülmektedir. Aşırı hava yutma da karın migren ya da diğer benzeri gastrointestinal semptomlar tetikleyebilir. Sonuç yeme ile şişkinlik ve girişim olduğunu.

Karın migren belirtileri şunlar olabilir

karın ağrısı olarak kısa bir sürede saatte ya da sürece üç olarak gün sürebilir.

Migren baş ağrısı genellikle migren dertli bir baş ağrısı geliyor olduğunu hissedebiliyorum hangi bir “aura” öncesinde. Karın migren olsa da, sık sık ani ve oldukça ciddidir. Onlar hiçbir belirti vermeden ortaya çıkabilir ve bunları alır kişinin anksiyete artırabilir.

Karın migren tanı konması güçtür. Çocuklar zorluk sıradan mide ağrısı, mide gribi, ya da diğer gastrointestinal hastalıklar bir karın migren özelliklerini ayırt var.