D vitamini seviyeleri üzerinde ağırlık kaybı cerrahinin etkisi

Mary Elizabeth Dallas

HealthDay Reporter

Pazartesi, Aralık 28, 2015 (HealthDay Haber) – Kilo kaybı cerrahi, düşük D vitamini düzeyleri ile ilişkili, ancak yeni bir araştırma bu komplikasyon bir rol oynayabilir güneşe maruz mevsimsel değişiklikler göstermektedir edilir.

fazla 930.000 hastayı kapsayan bir çalışmada, Johns Hopkins kışın kilo kaybı ameliyatı kuzey Amerika Birleşik Devletleri’nde insanların Güney’de hastalardan daha fazla komplikasyon karşı karşıya olduğunu gördük.

“Güneşe D vitamini sentezinde kritik, yani daha az güneşli kuzey eyaletlerinde yaşayan insanların D vitamini eksikliği muzdarip olabilir düşüncesi şaşırtıcı değildir,” çalışma lideri Leigh Peterson, Johns Hopkins Merkezi’nde bir beslenme uzmanı ve doktora sonrası araştırma görevlisi Bariatrik Cerrahi, hastane haber bülteni, dedi.

“İlgi çekici olan güneşe maruz kalma, D vitamini ve cerrahi sonuçlar bağlantılı nasıl yakından ise,” Peterson dedi.

2001 ve 2010 yılları arasında ameliyat oldu hastaların tıbbi kayıtları gözden uzun bir hastanede sonuçlandı 300.000 operasyonların yüzde 71’i Güney Carolina kuzey yaşayan tutulan hastaları kalmak bulundu.

Buna ek olarak, iki kat daha fazla hastalardan daha fazla Obezite Bilim ve Uygulama 14 Aralık yayınlanan online araştırmaya göre, yaz aylarında daha kışın şifa gecikmeli yaşadı.

Beslenme eksiklikleri, inflamasyonu tetikleyebilir enfeksiyon riskini ve yavaş yara iyileşmesi artırmak, ancak araştırmacılar daha fazla araştırma, D vitamini takviyesi rutin kullanımı kilo kaybı cerrahi sonrası bu komplikasyonları önlemeye yardımcı olabilir olmadığını belirlemek için gereklidir söyleyebiliriz.

Aşırı D vitamini alımı, nadir iken, bulantı, kabızlık, kafa karışıklığı ve anormal kalp atışı neden olabilir. Çoğu kişi rutin güneşten yeterli D vitamini alabilirsiniz. Araştırmacılar, ancak bu obezite D vitamini düşük seviyelerde için bilinen bir risk faktörüdür, katma ve kilo kaybı ameliyatı planlayan kişiler bu eksikliği taraması gerektiğini söyledi.

KAYNAK: John Hopkins Medicine, basın bülteni, 21 Aralık 2015

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …