disleksi nedir? nedenleri ve diğer gerçekler

Disleksi okuma kronik bir sorundur. Bu olarak tanımlanan kişilerin büyük bir yüzdesini etkileyen yaygın bir öğrenme güçlüğü olan “özürlü öğrenme.” Ulusal Sağlık Enstitüleri göre, ABD nüfusunun% 15’e kadar önemli zorluk okumayı öğrenme vardır. disleksi gibi öğrenme farkı olan kişiler, bazen müzik okuma, yazma, imla, matematik sorun var ve olabilir. Üç kez olarak kızlar gibi birçok erkek disleksi var.

Disleksi hakkında bilinmesi gerekenler

temeller

Belirtileri

Tanı ve Tedavi

Disleksi zihinsel yetenek herhangi bir düzeyinde ortaya çıkabilir. Bazen disleksi olan çocuklar yeterince çalışıyor gibi onların öğretmen ve veliler motivasyon eksikliği ya da değil gibi görünmektedir. Disleksi eşlik edebilir – ama bir sonuç değil – motivasyon eksikliği, duygusal veya davranış problemleri ve duyusal bozukluğu.

disleksi daha olumlu görünümü son derece yaratıcı, sezgisel, ve eller öğrenme excel görsel, çok boyutlu düşünürler olarak disleksi olan insanlar anlatılmaktadır. disleksi sanatta parlaklık, yaratıcılık, tasarım, bilgisayar ve yan düşünme Birçok kişi.

Disleksi ailelerde çalıştırmak eğilimindedir, ve araştırmacılar durum için sorumlu olabilir genleri tespit ettik.

Bilim adamları ayrıca, disleksi dahil spesifik beyin farklılıkları bulduk. Beyin görüntüleri göstermek özellikle sol yarımkürede beyindeki bazı yapısal farklılıklardan gelen disleksi sonuçları söyledi.

disleksi olan insanların beyinleri fonetik bileşenleri ile kelimelerin yazılı olarak bağlayan son derece önemli olduğu bilinen alanlarda çok az aktivite gösterirler. Sipariş okumak için Yani, disleksi olan insanlar alternatif nörolojik yollar geliştirmek gerekir. Onlar geleneksel dil işleme ve konuşmanın diğer yönleri ile ilgili Broca bölgesi olarak adlandırılan bir ön beyin bölümünün istifade etmek sureti ile telafi.

KAYNAKLAR

Uluslararası Disleksi Derneği.

Öğrenme Güçlüğü Ulusal Merkezi.

Nörolojik Bozukluklar ve İnme Ulusal Merkezi.