hangi cilt alerjilerine neden? lateks, zehirli sarmaşık, temizlik ürünleri ve daha fazlası

Alerjiler Eğilimler

3.000’den fazla şey alerjik cilt reaksiyonuna neden olabilir ve biz her gün çevresinde yaklaşık 100 tanesi konum. Ama sadece küçük bir yüzde en çok alerji tabanlı döküntüleri sorumludur.

Her sonbahar, aniden öksürük, hapşırma ediyoruz. o fal olabilir; alerji; Bu kesinlikle bir olasılık. bolca Ambrosia sahası yılın bu zamanı; O güzel, düşen yapraklar onlar sonra bitki çürüyor, küflenmek merhaba; yer. Ve hiçbir sürpriz birçok kişi bot duyarlı çıkıyor; polen ve küf yakupotu; Toz akarları da alerji belirtileri düşme tetikleyebilir. althoug; bunlar mevcut yıl boyunca, tozu akarları, kirli ventilatio tarafından karıştırılır konum; sistem. Ne zaman açın …

Bazen döküntü davranabilirsiniz. Diğer zamanlarda yapabileceğiniz tüm uzağa ne neden uzak kalmak olduğunu. Eğer alerjik bir reaksiyon yaşıyorsanız düşünüyorsanız, doktorunuzu arayın.

Bu bitkilerin yaprak parçaları hasarlı veya morarmış, bunlar urushiol denilen bir yağ bırakın. Bu cildinize alırsa, bu darbelere ya da kabarcıklar kaşıntılı bir kırmızı döküntü neden olur. sofra tuzu az bir tane yeter bir miktar yetişkinlerin% 80’i 90% bir döküntü vermek.

işleri olan kişiler dışında bitkilerle temas olasılığı daha yüksektir.

Sen ıslak kompresler, kalamin losyonu, yulaf banyosu veya hidrokortizon krem ​​döküntü tedavi edebilir. Ama tepki şiddetli ise hemen bir doktora ya da (belki de yanan bitkilerden) yağda nefes ettik.

Ataç için gözlük çerçeveleri kemer, takı her şeyi yapmak için kullanılan – ve deri alerjileri önde gelen nedenidir. Eğer bir saç stilisti, perakende katip, yiyecek, içecek, ev temizleyici iseniz bundan etkilenmesi en muhtemel veya metal ile çalışır.

Eğer yemek bir şey nikel alerjisi iseniz, dishidrotik el egzaması ya da pomfoliks denilen parmaklarınızı, yanlarındaki diken diken alırsınız.

Orada nikel alerjisine için hiçbir tedavi, bu nedenle giyen ya da onunla bir şey kullanarak durdurmak gerekir. Eğer nikel ve cilt arasında bir engel koyar, bunu giymek önce takı oje bir kat boya deneyebilirsiniz.