kilo sağlıklı bir kiloda yönetim vardır?

Eğer sağlıklı bir kiloda olup olmadığını öğrenmek için ilk adım BMI, ya da vücut kitle indeksi, ve ne bel boyutu ne olduğunu bulmaktır. Çoğu insan için, bu onlar sağlıklı bir kiloda olup olmadığını iyi ipuçlarıdır.

Sağlıklı kilo vücut tipi ve yükseklik doğru ve vücut kitle indeksi (VKİ) ve bel (bel çevresi) büyüklüğüne göre olandır. Eğer 20 yaş veya daha büyük ise, İnteraktif Aracı’nı kullanabilirsiniz: Sizin BMI Sizin Sağlık Riskleri Artıyor? ayaklarınızın yüksekliği, pound ağırlık ve bel çevresi biliyorum BMI kontrol etmek için.

Asya iseniz, lütfen tavsiye edilen ağırlık aralığı daha düşük olabilir. doktorunuzla konuşun.

Bu sizin BMI sağlık sadece bir önlem olduğunu hatırlamak önemlidir. o düzenli, sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve egzersizleri varsa VKİ grafiklerine göre “normal” bir ağırlığı olmayan bir kişi sağlıklı olabilir. ince ama besleyici gıdalar egzersiz veya yemem İnsanlar ince sırf mutlaka sağlıklı değildir.

BMI 18.5 daha az ise, zayıf kategoride yer almaktadır. Kilonuz tıbbi sorunun belirtisi olup olmadığını öğrenmek için doktorunuzla konuşun. Bir diyetisyen sağlıklı beslenme hakkında bilgi yardımcı olabilir; BMI 18.5 ve 24.9 arasında ise, sizin yüksekliği için tavsiye ağırlık aralığındadır. Düzenli fiziksel aktivite alma ve sağlıklı beslenme pratik değil ama eğer sağlık hala risk altında olabilir; BMI 29,9 25 ise, kilolu kategorisinde bulunmaktadır. Bu ya da başka şeyler bağlı, sağlıksız olmayabilir, bel boyutu ve diğer sağlık sorunları gibi olabilir; BMI 30 veya daha yüksek ise, obez kategorisinde konum. Eğer kilo vermek ve sağlıklı olsun ve sağlıklı kalmak için beslenme ve aktivite alışkanlıklarını değiştirmek gerekebilir. konusuna Obezite bakın.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …