Kusma kanı doktora görünce

Kusma kanı (hematemez), kusmuğunuzda önemli miktarda kan anlamına gelir. Sıkıştığınız materyalde küçük çizgiler veya kan lekeleri diş, ağız veya boğazdan gelebilir ve genellikle kusma kanıtı sayılmaz. Kusmuktaki kan parlak kırmızı olabilir veya kahve gerekçesiyle siyah veya koyu kahverengi görünebilir.

Yutkunmuş kan, burun kanamasına veya güçlü öksürüğe bağlı olarak kanlı bir kusturmaya neden olabilir, ancak gerçekten kusma kanları genellikle daha ciddi bir şeyi temsil eder ve acil tıbbi müdahale gerektirir. Üst gastrointestinal kanalınızda (ağız, özofagus, karın ve üst ince bağırsak) peptik ülserlerden veya yırtık kan damarlarından kanama, kusma için ortak bir neden oluşturur.

Hızlı, sığ solunum: Ayakta kaldıktan sonra Baş dönmesi veya baş dönmesi; Bulanık görme; bayılma; bayılma; karışıklık; bulantı; soğuk, nemli, soluk cilt; düşük idrar çıkışı

Doktorunuzu veya acil tıbbi yardımınızı ziyaret etmelisiniz

Kanın kusması, ayakta durma, hızlı solunum veya diğer şok belirtileri sonrası baş dönmesine neden oluyorsa, doktorunuza veya acil servis numaranıza bakmanız gerekir.

Derhal tıbbi yardım isteyin

Kusma kanının şok semptomlarına ve şok belirtilerine neden olması durumunda doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekir;

Kusmuğunuzda kan görürseniz veya kanı kusturursanız sizi acil bakıma veya acil servise götürmesini isteyin. Kanamanın altında yatan nedeni hızla tespit etmek ve daha ciddi kan kaybı ve ölüm dahil olmak üzere diğer komplikasyonları önlemek önemlidir.

Doktorunu ziyaret et