ne DVT konuda yapabileceği

öğrenmek sonra derin ven trombozu varsa, ya da damarda kan pıhtısı, tehlikeli komplikasyonları önlemek ve şekillendirme daha pıhtıları durdurmak isteyeceksiniz.

DVT için en yaygın tedavi ilaç denilen kan sulandırıcı ya da antikoagülanlar olduğunu. Bunlar sizin pıhtı kurtulmak olmaz, ama onlar daha büyük gitmesini durdururuz. vücudunuzun sahip bir yıkar ise onlar da şekillendirme daha pıhtıları önleyebilir.

daha hızlı çalışır çünkü Doktorunuz genellikle ilk size bir şans verecektir. Sonra muhtemelen en az 3 ay süreyle kan sulandırıcı hap alacağım. (Gebe kadınların evde çekim yapmadan devam edecektir.) Bazı insanlar hayatlarının geri kalanı için kan sulandırıcı gerekir.

çok daha az pahalı olduğu için çoğu doktor varfarin (Coumadin) reçete ve doktor uzun bir süre kullanmış. Ama doz doğru olduğundan emin olmak için kan genellikle test almak gerekir. İlaç ayrıca birçok gıda ve diğer ilaçlar ile doğru çalışmıyor.

Yeni kan sulandırıcı sık kan testleri gerekmez ve gıdalar ile etkileşim yok. Bunlar apiksaban (Eliquis) dabigatran (Pradaxa) Edoksaban (Savaysa) ve rivaroksaban (Xarelto) içerir.

Eğer bu ilaçları almak en büyük endişelerden biri kanama riskidir. Hatta küçük bir kesim çok kanama olabilir. Pradaxa idarucizumab vererek olabilir ilaç alan hastalar (Praxbind) kan inceltme tersine çevirmek için acil olarak kullanılır. Eğer düşerse vurmak olsun, doktorunuzu arayın veya başınızı çarpmak. Sen bunu göremiyorsun içinde nerede kanama olabilir.

Bu özel çorap en yaygın tarzı hemen altında veya diz üstü için ayak kemer gitmek. Onlar ağrıyı hafifletmek ve bacaklarda şişme ve daha pıhtıları önlemeye yardımcı olabilir.

Kompresyon çorapları basınç farklı düzeylerde gelir. Reçetesiz hafif olanları alabilirsiniz, ancak daha güçlü olanlar için donatılmış ve bir reçete almak gerekir. Doktorunuz size ihtiyacınız ne tür anlamaya yardımcı olacaktır.

Sen 2 yıl size DVT var sonra ya da daha uzun süre onları giymek zorunda kalabilirsiniz.

Bu slayt gösterisinde nedenleri, tehlikeleri ve DVT tedavi bakın.