Ne kronik ağrıya neden olur?

Ağrı Yönetimi Eğilimler

Kronik ağrı pek çok farklı faktörler neden olabilir. Genellikle, normal yaşlanmaya eşlik koşullar kronik ağrıya neden yollarla kemikleri ve eklemleri etkileyebilir. Diğer yaygın nedenleri sinir hasarı ve düzgün iyileşmek için başarısız yaralanmalardır.

Böyle sevgi, korku, öfke ya da diğer sübjektif deneyimler, olduğu gibi, objektif ağrı ölçmek için bir yolu yoktur. Biz hepimiz farklı şekillerde hissediyorum hissini açıklamak için Sean Mackey, MD, PhD, Ağrı Yönetimi Bölümü ve Stanford Üniversitesi Tıp Okulu’nda anestezi doçent şefi sordu.

Hastalık aynı zamanda kronik ağrı yatan neden olabilir. Romatoid artrit, osteoartrit ve fibromiyalji tanınmış suçlular, ancak inatçı ağrı da kanser, multipl skleroz, mide ülseri, AIDS ve safra kesesi hastalığı gibi rahatsızlıkları nedeniyle olabilir.

Pek çok durumda, bununla birlikte, kronik ağrı kaynağı çözmek için çok karmaşık ve hatta gizemli bir sorun olabilir. bir yaralanma veya hastalık ile başlayabilir rağmen fiziksel bir sorun iyileştikten sonra, devam eden ağrı psikolojik boyut gelişebilir. Bu durum tek başına zor bir tedavi tek seyrini aşağı iğneleme yapar ve sağlık hizmeti sağlayıcıları genellikle iyileştirici adımlar farklı türde bir dizi denemek zorunda bulmak neden olduğunu.

kötü Postür Yıl; Yanlış kaldırma ve ağır nesnenin taşıma; sırt ve diz aşırı gerginlik koyar, fazla kilolu olmak; Bu tür spin eğrilik gibi bir doğumsal durumdur; Travmatik olduğa; yüksek topuk giyen; fakir mattres uyku; Belirgin bir fiziksel gevşeyebilir; Omurganın Olağan yaşlanma (dejeneratif değişiklikler)