su doğum bilgileri: yararları ve suda doğum riskleri

Bir su doğum emek, doğum en azından bir kısmını demektir, ya da sıcak su ile dolu bir doğum havuzunda yaparken hem olur. Bu, bir hastanede doğum merkezi gerçekleşecek, ya da evde yapabilirsiniz. Bir doktor, ebe Hemşiresi veya ebe içinden size yardımcı olur.

ABD’de, bazı doğum merkezleri ve hastaneler su doğum sunuyoruz. Doğum merkezleri kadınların bebek sahibi olmak için bir hastaneye daha ev gibi bir ortam ve daha doğal seçenek sunuyoruz sağlık tesisleri bulunmaktadır. doğumun ilk aşamasında bir doğum havuz kullanımı olabilir

ABD’deki gebelik ve doğum bakımı için yönergeler belirler Hastalıkları ve Jinekologlar Koleji (ACOG), doğumun ilk aşamasında bir su doğum bazı faydaları olabilir ama bebeğiniz sualtı teslim riskler deneysel prosedür sayılması gerektiğini öne sürüyor. İlk aşama için serviks tam dilate kadar kasılmaları başlattığınızda değil.

Çalışmalar ya da bebeğinizin sağlık sonuçlarını iyileştirmek değil sahnede bir döneminde su doğumu gösterir.

kolaylığı pai Yardım; anesthesi gerek sizi korumak; emeğinizi hızlandırın

Sıcak bir banyo rahatlamanıza yardımcı ve kontrol daha hissetmenize yardımcı olabilir. Suda yüzen çok, yatakta daha kolay hareket olur.

Bazı bilim suyu şiddetli vajinal yırtılma şansını düşürebilir olabileceğini düşündürmektedir. Ve rahim kan akışını artırabilir. Ancak bu noktaları hakkında çalışma sonuçları net değil.

Yapılacaklar emeğin ikinci yarısında değişir. senin serviks tamamen dilate ve açık olduğunu ve bebek doğana kadar iterek başladığınızda budur.

Birçok doktor güvenli ya da yararlı suda doğum bu dönemde nasıl karar vermek için yeterli bilgi yoktur derler.

emek ikinci bölümü için suyun dışında olmak daha kolay bir şey yanlış giderse durumda hızlı hareket yapar, ACOG sözcüsü Aaron Caughey, MD, diyor.

“Eğer bir acil sezaryen yapmak varsa, suyun dışarı taşımak için ekstra bir 4 veya 5 dakika riske gözükara olurdu,” Caughey, Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi Ebelik başkanı ve jinekoloji bölümü diyor.

Mide yanması relie için ipuçları; Sağlıklı Diapering: Temel; Hamileler için diş Ziyaretler

Sağlıklı Yemek Tarifleri Eksi Heartbur; Germ itibaren Ailenizi Koruyun; İnkontinans utandım?