Vaccinia

Vaccinia nedir?

Genel Adı: Vaccinia Immune Globulin Intravenous (Human); Kategorya: Bağışıklatıcılar (pasif)

Vaccinia sadece doktorunuzun reçetesiyle birlikte aşağıdaki dozaj formlarında mevcuttur

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. İnfluenza immün globulin intravenöz (insan) için aşağıdakiler düşünülmelidir

Vaccinia Kullanmadan Önce

Alerjiler: Aşılama immün globulin intravenöz (insan) veya diğer insan immünoglobulinlerine karşı herhangi bir olağandışı veya alerjik reaksiyon geçirmemişse doktorunuza bildirin. Gıdalar, koruyucular veya boyalar gibi başka maddelere alerjiniz varsa ayrıca doktorunuza ve eczacınıza da bilgi verin.

Gebelik: Gebelikteki etkilere ilişkin çalışmalar, insanlarda veya hayvanlarda yapılmamıştır.

Anne sütü: Anne sütüne aşılanmış bağışık globulin (insan) olup olmadığı bilinmiyor. Çoğu ilaç emzirmede küçük miktarlarda olsa da, çoğu emzirirken güvenli bir şekilde kullanılabilir. Aşı Planını kullanan ve emzirmek isteyen anneler bunu doktorlarıyla görüşmelidir.

Çocuk: Vaksinaya yönelik çalışmalar sadece erişkin hastalarda yapıldı ve diğer yaş gruplarında kullanılan çocuklarda, vaccinia immün globulin intravenöz (insan) kullanımını karşılaştıran bilinen spesifik bir bilgi mevcut değildir.

Vaccinia’nın Doğru Kullanımı

Yaşlı yetişkinler: Yaşlı insanlarda birçok ilaç özel olarak incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalıştıkları veya yaşlı insanlarda farklı yan etkilere veya sorunlara neden olup olmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda vaccinia immün globulin intravenöz (insan) kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran özel bir bilgi yoktur.

Diğer ilaçlar: Her ne kadar bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen, diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. İnfluenza immün globülin (insan) aşılandığınızda, doktorunuzun ve eczacınızın, aşağıdakilerden herhangi birini alıp almadığınızı bilmeniz özellikle önemlidir.

Diğer tıbbi problemler: Diğer tıbbi problemlerin varlığı, vaccinia immün globulin intravenöz (insan) kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Doktorunuzla birlikte Vaccinia’nın riskleri ve faydalarını tartıştığınızdan emin olun.

Cangene Corporation’ı 1-877-CANGENE numaralı telefondan arayıp doktorunuza çağırarak bu ürünün muhtemelen bulaştığı düşünülen tüm enfeksiyonları rapor edin.

Dozajlama: Farklı hastalar için vaccinia immün globulin intravenöz (insan) dozu farklı olacaktır. Aşağıdaki bilgiler, sadece in vivo immün globulin intravenöz (insan) ortalama dozlarını içerir.

Aşıya tepki duyup duymadığınızı doktorunuza bildirin.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan diğer yan etkiler ortaya çıkabilir. Vücudunuz Vaccinia’ya uyum sağladığı için bu yan etkiler tedavi sırasında kaybolabilir. Bununla birlikte, aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici olduğunda doktorunuza danışın.

Yukarıda listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, doktorunuza danışın.

Geliştirildi: 12/07/2005; Drugs.com tarafından teslim edilen Thomson Healthcare (Micromedex) ürünlerinde yer alan bilgiler yalnızca eğitim amaçlı bir kullanım içindir. Bireysel koşullar veya tedaviler için tıbbi tavsiye olarak tasarlanmamıştır. Bir tıbbi muayenenin yerini tutmaz; tıbbi uzmanlar tarafından sağlanan hizmetlerin yerine geçmez. Herhangi bir reçete almadan veya karşı ilaçları (herhangi bir bitki ilacı veya takviyesi dahil) veya herhangi bir tedaviyi veya rejimi takiben doktor, hemşire veya eczacınızla konuşun. Sizin için neyin güvenli ve etkili olduğunu yalnızca doktor, hemşire veya eczacınız size sağlayabilir.

Thomson Healthcare ürünlerinin kullanımı sizin sorumluluğunuzdadır. Bu ürünler, açık veya zımni herhangi bir garanti olmaksızın “OLDUĞU GİBİ” ve “mevcut” olarak sunulmaktadır. Thomson Healthcare and Drugs.com, ürünlerdeki bilgilerin doğruluğunu, güvenilirliğini, süresini, kullanışlılığını veya eksiksizliğini hiçbir beyan veya garanti vermemektedir. Buna ek olarak, THOMSON SAĞLIK BAKIMI, THOMSON SAĞLIK BAKIM ÜRÜNLERİNİN KULLANIMIN SONUCUNDAN ERİŞİM, İNDİRMEK VEYA KULLANMANIZ GÖRÜLEN DİĞER HİZMET VEYA VERİLERE GARANTİ VERMEZ VEYA GARANTİ VERMEZ. TİCARİLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK İÇİN TÜM ZIMNİ GARANTİLER VE KULLANIM DA DAHİL EDİLMEZ. Thomson Healthcare, Thomson Healthcare ürünlerini kullanmanız için herhangi bir sorumluluk veya risk almayacaktır.

Availability Durdurulan Durdurulan

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

Çolak Aşı Reaksiyonu cidofovir, Vistide

Vaccinia kullanırken alınacak önlemler

Vaccinia Yan Etkiler

Vaccinia immün globulin