vajinal kistler: nedenleri, belirtileri ve tedavileri

Kadın Sağlığı Trendler

İnsan vücudu tamamen pürüzsüz değil. Çeşitli topaklar ve darbelere geliştirmeye eğilimli. Kistler birçok kişi olsun büyüme sadece bir türüdür. Bu kese gibi topaklar sıvı, hava ya da diğer malzeme ile doldurulur. Bunlar genellikle zararlı veya ağrılı değiliz.

Meryl Davids Landa ile; Eğer 20’li ve 30’lu yaşlarda olduğu zaman, muhtemelen rastgele ağrıları ya da diğer küçük fiziksel sıkıntılar göz ardı ve genellikle gittiler. Farklı bir nedenle sık sık ve daha ciddi ilgi için çağrıda – Ama şimdi bu belirtiler geri gelebilir.

Sen vajina dahil hemen hemen vücudun herhangi bir yerinde kistler bulabilirsiniz. Vajinal kist genellikle üzerinde veya vajina astar altında yer almaktadır.

Vajinal kistlerin birkaç farklı türleri vardır

Bir bezi veya kanalı tıkandığında zaman vajinal kistler genellikle iç toplamak için sıvı ya da başka bir malzeme neden oluşturur. Vajinal kist nedeni kendi türüne bağlıdır.

Inklüzyon kistleri vajinal kistlerin en yaygın türlerinden biridir. Bunlar genellikle çok küçük ve vajinal duvarın alt arka tarafında bulunan vardır; Bartholin bezi kisti Bartholin bezlerinden üzerinde oluşan sıvı dolu kistler vardır. Bu bezler vajina açılması her iki tarafında oturmak ve vajinal dudaklar (labia) yağlar sıvıyı üretmek; Onlar bebek doğduktan sonra gerekiyordu gibi gelişmekte olan embriyonun kanallar yok yok zaman Gartner’ın kanal kistleri meydana gelir. Bu kalan kanallar sonraki hayatında vajinal kistler oluşabilir; Müller kistler bebek geliştiğinde geride yapılardan oluşturan vajinal kist başka yaygın türü vardır. Bu kistler vajinal duvarlarda herhangi bir yerde büyüyebilir ve genelde mukus içerirler.

Inklüzyon kistleri, vajinal duvarları travma kaynaklanır. Örneğin, kadınların bir epizyotomi ya da sahip oldukları ameliyat (vajinal doğum sırasında açılış büyütmek için kullanılan bir cerrahi kesim) aldıktan sonra bir içerme kist olsun zarar vajinanın astar. olabilir

Böyle bir deri flep ile olduğu gibi – – sıvı dolu bir büyüme yaratan Bartholin bezi kisti Bartholin bezinin açılış tıkandığında meydana gelir. Bir apse gibi Gonore ve klamidya gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklara neden olanlar da dahil olmak üzere bakteri bir dizi neden olabilir. E. coli, normal olarak bağırsak bakterisi da Bartholin apseler yol açabilir.