Vajinit semptomları

Vajinal kaşınma veya tahriş, cinsel ilişki sırasında ağrı, Ağrılı idrara çıkma, Hafif vajinal kanama veya lekelenme

Ne zaman bir doktor görmelisin

Bekle ve gör yaklaşımı

Vajinit belirtileri ve belirtileri şunları içerebilir:

Vajinal akıntı özellikleri, sahip olduğunuz vajinit tipini gösterebilir. Örnekler arasında

Alışılmadık bir vajinal rahatsızlık gelişirse, özellikle doktorunuza danışın.

Her vajinal tahriş ve deşarj olduğunda, muhtemelen doktora görünmeniz gerekmez, özellikle de

Bakteriyel vajinozum. Gri-beyaz, kötü kokulu bir deşarj geliştirebilirsiniz. Genellikle balık benzeri olarak tanımlanan koku, cinsel ilişkiden sonra daha belirgin olabilir; Maya enfeksiyonu. Başlıca semptom kaşıntıya neden olur, ancak beyaz pıtrata benzer beyaz, kalın bir deşarj olabilir; Trichomoniasis. Trikomonaz (trik-o-moe-NIE-uh-sis) adlı bir enfeksiyon, yeşilimsi sarı, bazen de köpüklü akıntıya neden olabilir.

Hiç vajinal enfeksiyon geçirmedin. Doktorunuzu görünce nedeni belirleyebilir ve belirtileri tanımlamayı öğrenmenize yardımcı olabilirsiniz; Daha önce vajinal enfeksiyonlar yaşadınız, ancak bu durumda farklı görünüyor. Birden fazla cinsel partneriniz veya yakın zamanda yeni bir eşiniz oldu. Cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon bulaştırabilirsin. Bazı cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların belirtileri ve belirtileri bir maya enfeksiyonu veya bakteriyel vajinozun belirtilerine benzer: tezgah üstü mayıpsız ilaç tedavisini tamamladınız ve semptomlarınız devam ediyor, ateşiniz var ya da Özellikle tatsız bir vajinal kokusu var. Bunlar, enfeksiyon mayadan başka bir şeyden veya mayaya dirençli bir suştan gelebilecek işaretlerdir.

Daha önce vajinal maya enfeksiyonu tanısı aldınız ve belirtileriniz ve belirtileriniz önceki gibi aynı: Bir maya enfeksiyonunun belirtilerini ve belirtilerini biliyorsunuz ve bir maya enfeksiyonunuz olduğundan emin olabilirsiniz