Veramist (burun spreyi) kullanır, dozaj ve yan etkiler

Veramyst nedir?

Veramyst burun spreyi, mevsimlik veya yıl boyu alerjilerin neden olduğu burun tıkanıklığı, hapşırma, burun akması ve kaşıntılı veya sulanmış gözleri tedavi etmek için kullanılır.

Bu tıbbın Flonase markası, yetişkinlerde ve en az 4 yaşında olan çocuklarda kullanılır. Veramyst, 2 yaşındaki genç çocuklar için kullanılabilir.

Veramyst’i kullanmaya başlamadan önce, glokom veya katarakt, karaciğer hastalığı, diyabet, gözlerindeki herpes simpleks virüsü, tüberküloz veya diğer enfeksiyon, burnunuzdaki yaralar veya ülser varsa veya yakın zamanda yaralanma veya ameliyat geçirmeniz durumunda doktorunuza bildirin senin burnun.

Önemli bilgi

Belirtileriniz ilerlemeden önce Veramyst burun spreyini kullanmak birkaç gün sürebilir. Bir haftalık tedaviden sonra belirtiler düzelmezse doktorunuza bildirin.

Veramyst, vücudunuzun enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olan kan hücrelerini azaltabilir. Hastalanan veya enfeksiyona sahip insanlara yakın olmaktan kaçının. Suçiçeği veya kızamıklara maruz kalırsanız, önleyici tedbir için doktorunuzu arayın. Bu koşullar, Veramyst kullanan insanlarda ciddi veya ölümcül olabilir.

Şişeye hala ilaç bırakılmış olsa bile, 120 sprey uyguladıktan sonra Veramyst şişesini boşaltın.

Veramyst’i 2 yaşından küçük bir çocuğa tıbbi tavsiye almadan kullanmayın. Steroid ilaçlar çocuklarda büyümeyi etkileyebilir. Veramyst kullanırken çocuğunuzun normal bir hızda büyümediğini düşünüyorsanız doktorunuzla konuşun.

Bu ilacı almadan önce

İlaç etiketinizdeki ve ambalajındaki tüm yönergeleri izleyin. Her sağlık uzmanınıza, kullandığınız tüm tıbbi durumlarınızı, alerjinizi ve tüm ilaçlarınızı bildirin.

Flutikazon allerjisi varsa, Veramyst’i kullanmamalısınız.

Flutikazon bağışıklık sisteminizi zayıflatabilir, bu da bir enfeksiyonu bulmanızı kolaylaştırır veya zaten ya da yakın geçmişte geçirmiş olduğunuz bir enfeksiyonu kötüleştirir. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde geçirmiş olduğunuz herhangi bir hastalık veya enfeksiyon hakkında doktorunuza bilgi verin.

Veramyst’i güvenle kullanabildiğinizden emin olmak için, bu diğer durumlardan herhangi birine sahipseniz doktorunuza bildirin

Tüberküloz veya başka herhangi bir enfeksiyon veya hastalık

Glokoma veya katarakt

karaciğer hastalığı

Gözlerindeki herpes simpleks virüsü

Burnunuzun içindeki yaralar veya ülserler; veya

Burnunuzda yaralanma veya ameliyat geçirmişseniz.

Veramyst’in doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.

Ayrıca şeker hastalığınız varsa doktorunuza da söyleyin. Steroid ilaçlar kanınızdaki veya idrardaki glikoz (şeker) seviyelerini artırabilmektedir. Diyabet ilaçlarınızın dozunu ayarlamanız gerekebilir.

Flutikazone burun sütüne mi girdiğine mi, yoksa emzirilen bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Bir bebeğe emziriyorsanız bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.

Steroid ilaçlar çocuklarda büyümeyi etkileyebilir. Bu ilacı kullanırken çocuğunuz normal bir oranda büyümiyorsa doktorunuza bildirin.

Veramyst’i tam olarak doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Etikete tam olarak uygulandığından veya doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi kullanın. Daha büyük veya daha düşük miktarlarda veya tavsiye edilenden daha uzun süre kullanmayın. Sahip olduğunuz aynı belirtilere sahip olsalar bile bu ilacı başka biriyle paylaşmayınız.

Astar, her zaman aynı miktarda ilaç almanıza yardımcı olur. Veramyst Nasal Sprey’i başlatın.

İlk kez yeni bir şişe kullanmadan önce.

Veramyst Burun Spreyinizi 30 gün veya daha uzun bir süre kullanmadıysanız.

Eğer kapak şişeden 5 gün veya daha fazla bırakılmışsa.

Veramyst’i nasıl kullanmalıyım?

Eğer cihaz düzgün çalışmıyor gibi görünüyorsa.

Veramyst Burun Spreyi astarlamak için

Kapağı açıkken, cihazı iyi sallayın. Bu ilaç spreyi bir sıvı yapmak için önemlidir.

Parmak saplarını sıkarak ve kapatıp çekerek kapağı çıkarın.

Cihazı, meme yukarı bakacak ve sizden uzak tutun. Baş parmağınızı veya parmaklarınızı düğmeye yerleştirin. Düğmeye 6 kez veya memeden ince bir buhar püskürene kadar basın. Burun spreyi şimdi kullanıma hazırdır.

Her zamanki veramist dozu, günde bir kez her burun deliğine 1 ila 2 sprey şeklindedir. Belirtileriniz iyileştikten sonra dozunuz değişebilir. Tüm dozlama talimatlarını çok dikkatli izleyin.

Bir doz almadan önce burun deliklerinizi temizlemek için hafifçe burnunuzu üfleyin. Şişeyi iyi sallayın. Ardından şu üç basit adımı yapın: Yerleştir, Bas, Tekrarla.

1. YER

Kafanı ileri doğru biraz eğin. Cihazı dik tutun. Nozülü burun deliklerinizden birine yerleştirin.

Meme ucunu burnunuzun merkezine doğru (septum) burnunuzun yanına doğru tutun. Bu, ilacın burnunun doğru kısmına ulaşmasına yardımcı olur.

2. BASIN

Nefes alırken ilacı burnunuza püskürtmek için düğmeyi 1 defa basın.

Gözlerinizde herhangi bir Veramyst spreyi almayın. Eğer yaparsanız, gözlerinizi suyla iyice yıkayın.

Bir doz özledimse ne olacak?

Veramyst memesini burnundan çıkarın. Ağzından dışarı nefes al.

Aşırı doz verdiysem ne olur?

3. TEKRAR

İlacı diğer burun deliğine teslim etmek için diğer burun deliklerindeki 1. ve 2. adımları tekrarlayın.

Veramyst’i kullanırken kaçınmam gerekir?

Doktorunuz size her burun deliğindeki 2 sprey almayı söylediyse, 1-3 arasındaki adımları tekrarlayın.

Dozunuzu almayı bitirdikten sonra cihazın kapağını değiştirin.

Veramyst’i kullanan herhangi bir çocuk burun spreyini kullanırken bir yetişkin tarafından denetlenmelidir.

Veramyst’in yan etkileri

Bu ilaç, emniyetli ve etkili kullanım için hasta talimatları ve inhaler cihazını hazırlama talimatlarıyla birlikte gelir. Bu talimatları dikkatle takip edin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Flutikazona başka bir steroid ilaçtan girdiyseniz, diğer steroidi aniden kullanmayı bırakmayın ya da hoşunuza gitmeyen çekilme belirtileri gösterebilir. Durmadan önce steroid dozunu azaltmak konusunda doktorunuzla konuşun.

Veramyst’in burnunuzda veya sinüslerinde zararlı etkilere neden olmadığından emin olmak için doktorunuz ilerlemenizi düzenli olarak kontrol etmeniz gerekebilir.

Belirtilerinizin düzelmesi birkaç gün sürebilir. İlacınızı yönettiği gibi kullanmaya devam edin ve bir haftalık tedaviden sonra belirtiler düzelmiyorsa doktorunuza bildirin.

Veramyst’i nem ve ısıdan uzakta oda sıcaklığında dik konumda saklamaya özen gösterin. Şişe içinde hala ilaç kalmış olsa bile 120 sprey uyguladıktan sonra püskürtme şişesini atın.

Unuttuğunuz andan az bulunan dozu kullanın. Bir sonraki dozunuz için neredeyse zaman, atlanan dozu atlayın. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için ilave ilaç kullanmayın.

Veramyst’in aşırı dozunun hayatı tehdit eden semptomlar üretmesi beklenmemektedir. Bununla birlikte, yüksek steroid dozların uzun süre kullanılması cilt inceltmesi, kolay morarma, vücut yağının şekli veya yerindeki (özellikle de yüz, boyun, sırt ve beldeki) değişiklikler, sivilce veya yüz kıllarının artması, Menstrüel sorunlar, iktidarsızlık veya cinsel ilgi kaybı.

Spreyleri gözlerinize veya ağzınıza sokmaktan kaçının. Bu gerçekleşirse, su ile durulayın.

Hastalanan veya enfeksiyona sahip insanlara yakın olmaktan kaçının. Suçiçeği veya kızamıklara maruz kalırsanız, önleyici tedbir için doktorunuzu arayın. Bu koşullar, Veramyst kullanan insanlarda ciddi veya ölümcül olabilir.

Veramyst’e karşı alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kovanlar; Zor solunum; Yüz, dudak, dil veya boğazda şişme.

Varsa hemen doktorunuzu arayın

Ağır veya devam eden burun kanamaları

Gürültülü solunum, burun akışı veya burun deliklerinizin etrafında kabuklanma

Kızarıklık, yaralar veya ağızda beyaz lekeler veya boğazlar

Ateş, titreme, zayıflık, bulantı, kusma, grip belirtileri

Iyileşmeyeceği herhangi bir yara; veya

Bulanık görme, göz ağrısı veya ışıkların etrafındaki halaların görülmesi.

Ortak Veramyst yan etkileri şunları içerebilir:

Küçük burun kanaması, burnunuzda yanma veya kaşıntı

Burnunuzun çevresinde veya çevresinde beyaz lekeler veya yaralar

Veramyst’i etkileyen başka ilaçlar nelerdir?

Öksürük, nefes darlığı

Baş ağrısı, bel ağrısı

Veramist (flutikazon burun)

Sinüs ağrısı, boğaz ağrısı, ateş; veya

bulantı kusma.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değil, bazıları da ortaya çıkabilir. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri devlette hükümete bildirebilirsiniz-1088.

Doktorunuza mevcut ilaçlarınız hakkında ve özellikle de kullanmaya başlamış olduğunuz veya kullanmadığınız ilaçları belirtin

Antifungal tıp; veya

Hepatit C veya HIV / AIDS’i tedavi etmek için antiviral tıp.

Bu liste tam değil. Diğer ilaçlar, reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere, flutikazon burun ile etkileşime girebilir. Bu ilac kılavuzunda olası tüm etkileşimler listelenmemektedir.

8.02.2015-08-28, 7:34:31 AM.

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Allerjik Rinit prednizonu, prometazin, Zyrtec, flutikazon burun, loratadin, Flonaz, Benadril, montelukast, setirizin, Singulair, triamsinolon

Rhinitis fluticasone burun, Flonaz, Bromfed, Dimetapp Çocuk Soğuk algınlığı, Nacon