Vicodin kullanır, yan etkiler ve güvenlik bilgisi

Vicodin nedir?

Vicodin tabletleri, orta ila orta derecede şiddetli ağrının hafifletilmesi için kullanılır.

Vicodin, bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Hidrokodon yavaşlar veya nefesinizi durdurabilir. Bu ilacı kesinlikle daha büyük miktarlarda veya reçete süresinden daha uzun süre kullanmayın. Narkotik ağrı tıbbı düzenli dozlarda bile alışkanlıkla şekillenebilir. Asla Vicodin’i başka biriyle, özellikle de madde bağımlılığı veya bağımlılığı öyküsü olan biriyle paylaşmayın. İlacı başkalarının alamadığı bir yerde tutun.

Önemli bilgi

NARKOT İLAÇININ KULLANIMI, özellikle bir çocuğun veya reçetesiz ilaç kullanan diğer kişilerin ilgisini, aşırı dozunu ve ölüme neden olabilir.

Son 14 gün içinde izokarboksazid, linezolid, metilen mavisi enjeksiyonu, fenelzin, rasagilin, selegilin veya tranilsipromin gibi bir MAO inhibitörü kullandıysanız, Vicodin kullanmayınız.

Vicodin’den fazla tavsiye etmeyin. Aşırı dozda bir asetaminofen karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir. Mide bulantınız, üst karnınızdaki ağrı, kaşıntı, iştahsızlık, koyu renk idrar, kil renkli tabureler veya sarılık (cildinizin veya gözlerin sararması) varsa derhal doktorunuzu arayın.

Vicodin’i almayı bırakın ve cildiniz kızarıklığa, kabarma ve soyulmaya neden olan döküntü varsa hemen doktorunuzu arayın.

Bu ilacı almadan önce

Asetaminofen (Tylenol) veya hidrokodona alerjiniz varsa veya yakın zamanda alkol, sedatif, sakinleştirici veya diğer uyuşturucu ilaçları kullandıysanız, Vicodin’i kullanmamalısınız.

Bu tıbbı son 14 gün içinde bir MAO inhibitörü kullandıysanız kullanmayın. Tehlikeli bir ilaç etkileşimi oluşabilir. MAO inhibitörleri arasında izokarboksazid, linezolid, fenelzin, rasagilin, selegilin ve tranilsiprom bulunur.

Bazı ilaçlar hidrokodon ile etkileşime girebilir ve serotonin sendromu diye bilinen ciddi bir duruma neden olabilir. Depresyon, akıl hastalığı, Parkinson hastalığı, migren baş ağrısı, ciddi enfeksiyonlar veya bulantı ve kusmayı önleme amacıyla ilaç kullanıp kullanmadığınızı doktorunuzun bildiğinden emin olun. İlacınızı nasıl veya ne zaman aldığınızı değiştirmeden önce doktorunuza sorun.

Vicodin’in sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, var ise doktorunuza bildirin.

Karaciğer hastalığı, siroz veya günlük 3 alkollü içki içiyorsanız

Alkolizm veya uyuşturucu bağımlılığı öyküsü

Ishal, iltihaplı bağırsak hastalığı, bağırsak tıkanıklığı, şiddetli kabızlık

böbrek hastalığı

Düşük kan basıncı veya kurutulmuş iseniz

Kafa travması öyküsü, beyin tümörü veya inme; veya

Astım, KOAH, uyku apnesi veya diğer solunum bozuklukları.

Vicodin, yaşlı erişkinler ve ağır hasta, yetersiz beslenen veya zayıflayan insanlarda solunum sorunlarına neden olma olasılığı daha yüksektir.

Hamileyken narkotik ilaç kullanırsanız, bebeğiniz ilaca bağımlı hale gelebilir. Bu bebeğin doğumundan sonra hayatı tehdit eden çekilme belirtilerine neden olabilir. Alışkanlık oluşturan tıbba bağlı doğan bebekler birkaç hafta tıbbi tedaviye ihtiyaç duyabilirler. Hamiliyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin.

Asetaminofen ve hidrokodon anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Vicodin kullanırken emzirmemelisiniz.

Vicodin’i aynen reçete ettiği şekilde al. Reçetenizin etiketindeki tüm talimatları izleyin. Bu ilacı hiçbir zaman daha fazla miktarda veya reçete edilen süreden daha uzun süre kullanmayınız. Aşırı doz karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir. Ağrılarınızı gidermek için ilaçların iyi çalışmaması durumunda doktorunuza bildirin.

Hidrokodon, düzenli dozlarda bile alışkanlık yaratabilir. Asla Vicodin’i başka biriyle, özellikle de madde bağımlılığı veya bağımlılığı öyküsü olan biriyle paylaşmayın. NARKOT İLAÇININ KULLANIMI, özellikle bir çocuğun veya reçetesiz ilaç kullanan diğer kişilerin ilgisini, aşırı dozunu ve ölüme neden olabilir. Vicodin’i satmak veya vermek yasalara aykırıdır.

Ameliyat veya tıbbi testlere ihtiyacınız varsa, bu ilacı önceden kullandığınızdan emin olun. İlacı kısa bir süre kullanmayı bırakmanız gerekebilir.

Vicodin’i uzun süre kullandıktan sonra aniden kullanmayı bırakmayın ya da hoşunuza gitmeyen çekilme belirtileri yaşarsınız. Vicodini kullanımını nasıl durduracağınızı doktorunuza sorun.

Nem ve ısıdan uzakta oda sıcaklığında saklayın. Her yeni şişeden alınan ilaç miktarını takip edin. Hidrokodon kötüye kullanım uyuşturucusudur ve birisinin ilacını yanlış veya reçetesiz kullanıp kullanmadığının farkında olmalısınız.

Vicodin’i nasıl alayım?

Doktorunuz tarafından reçete edilen doğru ilaçları (aynı marka ve tıp) aldığınızdan emin olmak için daima şişesini kontrol edin. Eczaneye aldığınız ilaçla ilgili herhangi bir sorunuz varsa eczacınıza sorun.

Vicodin gerektiği gibi alındığından doz programında olmayabilirsiniz. İlacınızı düzenli olarak alıyorsanız, kaçırdığınız dozu hatırladığınız anda alın. Bir sonraki dozunuz için neredeyse zaman, atlanan dozu atlayın. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için ilave ilaç kullanmayın.

 Asetaminofen ve hidrokodonun aşırı dozajı ölümcül olabilir.

Bir asetaminofen aşırı dozunun ilk bulguları, iştah kaybı, mide bulantısı, kusma, mide ağrısı, terleme ve karışıklık ya da güçsüzlüktir. Daha sonraki semptomlar üst midesinde ağrı, koyu renkli idrar ve cildinizin sararması veya gözlerinizin beyazları olabilir.

Aşırı doz belirtileri aynı zamanda aşırı uyku hali, hassas nokta öğrencileri, soğuk ve nemli cilt, kas güçsüzlüğü, bayılma, zayıf nabız, yavaş kalp hızı, koma, mavi dudaklar, sığ nefes alma veya nefes almama da içerebilir

Vicodin, düşüncelerinizi veya reaksiyonlarınızı zayıflatabilir. Vicodin’in sizi nasıl etkileyeceğini bilene kadar araç kullanmaktan kaçının. Baş dönmesi veya aşırı uyuşukluk düşme veya diğer kazalara neden olabilir.

Başka herhangi bir soğuk algınlığı, alerji, ağrı veya uyku ilacı kullanmadan önce bir doktora veya bir eczacınıza danışın. Birçok kombinasyon ilaçlarında asetaminofen (bazen APAP olarak kısaltılmaktadır) bulunmaktadır. Bazı ürünlerin birlikte alınması, aşırı dozda ölümcül olabilecek çok fazla asetaminofen almanıza neden olabilir. Bir tıbbın asetaminofen veya APAP içerdiğini görmek için etiketi kontrol edin.

Alkol kullanmaktan kaçının. Asetaminofen kullanırken karaciğer hasar riskini artırabilir.

Vicodin’e karşı alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kovanlar; Solunum zorluğu; Yüz, dudak, dil veya boğazda şişme.

Nadiren de olsa, asetaminofen ölümcül olabilecek ciddi bir cilt reaksiyonuna neden olabilir. Geçmişte asetaminofen kullandıysanız ve reaksiyonunuz olmasa bile, bu durum ortaya çıkabilir. Vicodin’i almayı bırakın ve cildiniz kızarıklığa, kabarma ve soyulmaya neden olan döküntü varsa hemen doktorunuzu arayın. Bu tür bir reaksiyonunuz varsa, bir daha asla asetaminofen içeren ilaç almamanız gerekir.

Varsa hemen doktorunuzu arayın

Sığ solunum, yavaş kalp atışı

Bir doz özledimse ne olacak?

Hafif başlı bir his, tıpkı senin gibi

Aşırı doz verdiysem ne olur?

Karışıklık, alışılmadık düşünce veya davranış

Nöbet (konvulsiyonlar)

Vicodin kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Kolay morarma veya kanama

Infertilite, menstrual dönemleri cevapsız

Iktidarsızlık, cinsel sorunlar, seks ilgi kaybı

Vicodin yan etkileri

Karaciğer sorunları – mide bulantısı, üst karın ağrısı, kaşıntı, iştahsızlık, koyu renkli idrar, kil renkli tabureler, sarılık (cildin veya gözlerin sararması); veya

Düşük kortizol seviyeleri – mide bulantısı, kusma, iştahsızlığı kaybı, baş dönmesi, yorgunluk veya zayıflamanın kötüleşmesi.

Çalkantı, halüsinasyon, ateş, terleme, titreme, hızlı kalp hızı, kas sertliği, seğirme, koordinasyon kaybı, mide bulantısı, kusma veya ishal gibi serotonin sendromu semptomları varsa hemen tıbbi yardım isteyin.

Ortak Vikodin yan etkileri şunlardır:

Uyuşukluk

Üzgün ​​mide, kabızlık

baş ağrısı

Bulanık görüş; veya

kuru ağız.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değil, bazıları da ortaya çıkabilir. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri devlette hükümete bildirebilirsiniz-1088.

Bazı ilaçlar hidrokodonla birlikte kullanıldığında istenmeyen veya tehlikeli etkilere neden olabilir. Her sağlık uzmanınıza, şimdi kullandığınız tüm ilaçları ve kullanmaya başladığınız veya kullanmadığınız ilaçları bildirin.

Uyuşturucu kullanan veya solunum yavaşlayan diğer ilaçlarla bu ilacı kullanmanız tehlikeli veya hayatı tehdit eden yan etkilere neden olabilir. Vicodin’i uyku hapları, kas gevşetici, ağrı kesici ilaçlar veya anksiyete, depresyon veya nöbetler için kullanmadan önce doktorunuza sorun.

Diğer ilaçlar reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere asetaminofen ve hidrokodon ile etkileşime girebilir. Bu ilac kılavuzunda olası tüm etkileşimler listelenmemektedir.

14.10.2016-04-14, 9:11:27 AM.

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Takvimi 2 İstismar için yüksek potansiyel

Onay Tarihi Takvim Hükümette uyuşturucu tarihi

Sırt Ağrısı tramadol, naproksen, Cymbalta, aspirin, ibuprofen, diklofenak, Norco, duloksetin, Voltaren, Aleve, Ultram, indometasin

Ağrı tramadol, oksikodon, asetaminofen, Tilenol, naproksen, aspirin, ibuprofen, hidrokodon, amitriptilin, Percocet, hidroksijin, klonidin

Vicodin’i etkileyen başka ilaçlar hangileridir?

Vicodin (asetaminofen / hidrokodon)