Vilofane-dp 7.5

Terapötik Sınıf: Besleyici Ajan

ViloFane-Dp 7.5 için Kullanımlar

Farmakolojik Sınıf: Vitamin B (sınıf)

Folik asit eksikliği anemiye (zayıf kan) yol açabilir. Sağlık uzmanınız buna folik asit uygulayarak tedavi edebilir.

Bazı koşullar folik asid ihtiyacınızı artırabilir. Bunlar arasında

Buna ek olarak, normalden daha küçük bebekler, anne sütü ile beslenen bebekler veya benzeri formüller alanlar (buharlaşmış süt veya keçi sütü gibi) ek folik aside ihtiyaç duyabilirler.

Folik asidin artması, sağlık bakım uzmanınız tarafından belirlenmelidir.

Bazı çalışmalar gebe kalmadan önce ve hamilelik öncesi kadınlar tarafından alınan folik asidin belirli doğum kusurlarının (nöral tüp kusurları) şansını azaltabileceğini bulmuştur.

Folik asidin ve diğer B vitamininin zihinsel problemleri önlemede etkili olduğu iddiası kanıtlanmamıştır. Bu tedavilerin birçoğu büyük ve pahalı vitamin miktarlarını içerir.

Diyetin Önemi

Enjekte edilebilir folik asit, sağlık uzmanınızın talimatı doğrultusunda verilir. Başka bir form folik asit reçetesiz kullanılabilir.

Sağlığınız için, dengeli ve çeşitli bir diyetle beslenmeniz önemlidir. Sağlık profesyonelinizin tavsiye edebileceği herhangi bir diyet programını dikkatle izleyin. Özel beslenme vitamin ve / veya mineral gereksinimleriniz için, uygun gıdaların bir listesi için sağlık uzmanınıza danışın. Diyetinize yeterli miktarda vitamin ve / veya mineral almadığınızı düşünüyorsanız, bir diyet ekini almayı seçebilirsiniz.

Folik asit, sebzeler, özellikle yeşil sebzeler, patatesler, tahıl ve tahıl ürünleri, meyveler ve organ etleri (örneğin karaciğer veya böbrek) de dahil olmak üzere çeşitli gıdalarda bulunur. En çok vitamin içerdiklerinden mümkün olduğunca taze meyve ve sebzeleri yemeye çalışmak en iyisidir. Gıda işleme bazı vitaminleri yok edebilir. Örneğin, ısı gıdalardaki folik asit miktarını azaltabilir.

Vitaminler tek başına iyi bir diyet yerine geçmez ve enerji sağlamazlar. Vücudunuzun ayrıca gıda, protein, mineraller, karbonhidratlar ve yağ gibi diğer maddelere ihtiyacı vardır. Vitaminler çoğu zaman başka gıdalar olmadan çalışamazlar.

Gerekli günlük folik asit miktarı çeşitli şekillerde tanımlanır.

Folik asit için önerilen günlük mikro günlük alım miktarı (mcg) genellikle aşağıdaki gibi tanımlanır

Bu besin takviyesini reçetesiz alıyorsanız, etiketteki tüm önlemleri dikkatli bir şekilde okuyun ve uygulayın. Bu ek için, aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Çocuklarda normal günlük önerilen miktarların alınmasıyla ilgili sorunlar bildirilmemiştir.

Yaşlı erişkinlerde normal günlük önerilen miktarların alınmasıyla ilgili sorunlar bildirilmemiştir.

Kadınlarda yapılan araştırmalar, bu ilacı emzirirken bebeğe kullandıklarında en az risk taşıdığını düşündürmektedir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu diyet ekini aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı sağlık profesyonelinizin bildirebilmeniz özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu besin takviyesini aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bu besin takviyesini aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak, bazı yan etkilerde artma riskine neden olabilir, ancak her iki ilacın kullanılması da sizin için en iyi tedavi olabilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu besin takviyesinin kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, folik asit içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. ViloFane-Dp 7.5’e özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

ViloFane-Dp 7.5’i Kullanmadan Önce

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacı bir doz özlediyseniz, kaçırdığınız dozu atlayın ve düzenli doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Besin takviyesini oda sıcaklığında, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Doğru folik asit kullanımı

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi Bir Çalışmalar risksiz

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Folik Asit Eksikliği folik asit, Deplin, l-metilfolat, Duleek-DP

ViloFane-Dp 7.5 Yan Etkiler

folik asit

Anemi, Megaloblastik folik asit, lökovorin, Wellcovorin

Vitamin / Mineral İlavesi ve Eksikliği folik asit, demir sülfat, Centrum, ergokalsiferol, D vitamini, tiamin