Vitamin o: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Likit Oksijen, Oxygène Liquide, Oxygène Liquide StabilisÃ, Oxygène StabilisÃ, Stabilize sıvı oksijen, Stabilize Oksijen, Vitamina O, Vitamin O.

İsmine rağmen vitamini O bir vitamin değildir. Ama buna tam olarak ne olduğunu bilmek biraz zor. Üreticiler kimyasal formülü hakkında net değildir. Bir satıcılar 7.2 bir pH ile, iyonu giderilmiş su ve sodyum klorit ihtiva eden bir hafif tamponlu çözelti olarak ürünü tarif etmektedir. Başka bir tedarikçisi aktif bileşen olarak magnezyum peroksit listeler. Yine başka iddialar maddeler gizlidir. “. Sıvı oksijen” Bazen vitamini O denilen Fakat oksijen sadece -183 derece C’nin altındaki sıcaklıklarda sıvı formda var olduğunu akılda tutmak olduğunu; ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) vitamini O tuzlu başka bir şey gibi görünüyor belirtmektedir. 2000 yılının Mayıs ayında, Rose Creek Sağlık Ürünleri FTC onlar “Vitamin O.” için onların reklam yanlış ve temelsiz sağlık iddialar olduğunu ücretleri yerleşmek için 375.000 $ ödemeyi kabul yerleşme “Vitamin O” bir etkili olduğu desteklenmeyen beyanda yapmaktan şirketi yasaklar herhangi bir yaşamı tehdit eden hastalıklar için tedavi, ya da “Vitamin o” etkinliği tıbbi veya bilimsel araştırma veya çalışmalarda kurulduğunu; İnsanlar ağız yaraları, bağışıklık fonksiyonunu artırmak, artan enerji bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler ortadan kaldırarak, mantar enfeksiyonları tedavi, vücuttan toksinlerin ve zehirler ortadan kaldırarak, ve şifa için vitamin O alır; Vitamin O da, konsantrasyon, bellek ve uyanıklık iyileştirilmesi sinir sistemini yatıştırıcı, depresyon, sinirlilik, açıklanamayan düşmanlık ve baş dönmesi hafifletilmesi, artrit, kas ağrıları, astım, bronşiyal problemler, amfizem ve akciğer hastalığı, sinüs enfeksiyonu, diyabet rahatlatmak için kullanılır vücut zayıflığı, kronik yorgunluk, kalp ve dolaşım problemleri; Vitamin O obezite, kabızlık, gaz ve şişkinlik, iştahsızlık, kötü sindirim, mide asidi, adet öncesi sendromu (PMS), menopoz, cinsel performans sorunları, baş ağrısı, migren, erken yaşlanma, döküntü, cilt problemleri, kaşıntılı kulakları için kullanılır olmuştur , burun ve anüs ve tümörler ve mevduat birikmesi; Vitamin O bazen mikrop öldürücü (antiseptik) olarak cilde uygulanır.

Vitamin O sözde oksijen serbest maddeler içerir, ancak bu iddiayı destekleyecek çok az bilimsel kanıt yoktur.

Yetersiz Kanıt fo; Artrit; Astım; Kabızlık; Depresyon; Diyabet; Baş dönmesi; Baş ağrısı; sinirlilik; Akciğer hastalığı; Menopoz; Ağız yaraları; Kas ağrıları; obezite; Premenstrüel sendrom (PMS); Cinsel sorunlar; artan enerji; uyanıklığı, konsantrasyon, bağışıklık fonksiyonunu ve hafızayı artırma; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için vitamin O etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Vitamin O güvenli veya potansiyel yan etkileri ne olabilir eğer bilinmemektedir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve emzirme: Yeterince hamilelik ve emzirme sırasında vitamin O kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Şu anda VİTAMİN O Etkileşimleri hiçbir bilgiye sahip

Vitamin O uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli değildir ve dozlarda önemli olabilir unutmayın vitamini O. doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Asaka T Nitta E Makifuchi T, et al. duyusal ataksi ile germanyum zehirlenmesi. J Neurol Sci 199; 130: 220-3 ..

Fed Ticaret Tic. Vitamin O Pazarlamacılar sağlıkla ilgili yanlış iddialarda MTK ücretleri yerleşir. www.ftc.gov/opa/2000/05/rosecreek2.htm~~pobj: Boş 2000.

FTC. FTC yanlış beyanlar yapma vitamini O pazarlamacı ücretleri. Fed Ticaret Tic. www.ftc.gov/opa/1999/03/rosecreek.htm~~pobj: Boş 1999.

karaciğer Fujimoto, M., Ishibashi, H., Shimamura, R., Takahashi, K., Hirata, Y., Kudo J. Niho, Y., Kira, J. ve Miyata, K. [hasta siroz nedeniyle] germanyum zehirlenmesine serebellar ataksi dahil olmak üzere çeşitli belirtiler tezahür. Fukuoka Igaku Zasshi 199; 83 (3): 139-143.

Nasıl Oxy boost kullanmak için. O2oxyboost. www.o2xyboost / howto.htm (7 Ekim 1999 erişildi).

Iijima, M., Mugishima, M., Takeuchi, M., Uchiyama, S. Kobayashi, I. ve Maruyama, S. [periferik ve kranial nöropati, miyopati ve otonomik disfonksiyon ile inorganik germanyum zehirlenme olgusu]. Shinkei 199 No; 42 (9): 851-856.

Kamijo, M., Yagihashi, S., Kida, K., Narita, S., ve Nakata, F. [periferik nöropati, omurilik ataksi ve kronik böbrek yetmezliği gösteren kronik germanyum zehirlenme otopsi vaka]. Rinsho Spinkeigaku 199; 31 (2): 191-196.

Krapf R, Schaffher T Iten piksel. germanyum Kötüye ölümcül laktik asidoz ile ilişkili. Nefron 199; 62: 351-6 ..

Nagata, N., Yoneyama, T., Yanagida, K., Ushio, K., Yanagihara, S., Matsubara, O., ve Eishi, germanyum hazırlama uzun süreli kullanım dokularda germanyum Y. Birikimi akut böbrek yetmezliğinden öldü. J.Toxicol.Sci. 198; 10 (4): 333-341.

Obara, K. Saito, T. Sato, H., Yamakage, K., Watanabe, T., Kakizawa, M., Tsukamoto, T., Kobayashi, K., Hongo, M. ve Yoshinaga, K. Germanyum zehirlenmesi: klinik belirti ve germanyum uzun vadeli alımı neden böbrek hasarı. Jpn.J.Med. 199; 30 (1): 67-72.

Oksijen kapaklar. Lifeplus vitaminler. www.lifeplusvitamins.simpletnet / 1p27p.html (7 Ekim 1999 erişildi).

Üzüm, J. Hess, B., Blatter, M., Zimmermann, A., Descoeudres, C., Horber, FF ve Jaeger, P. [organik germanyum bileşiğinin toksisitesi: Bir “doğal ilaç” zararlı sonuçları ]. Schweiz.Med.Wochenschr. 1-8-199; 122 (1-2): 11-13.

Schroeder, H. A. ve Balassa, insanda J. Anormal iz metaller: germanyum. J.Chronic.Dis. 196; 20 (4): 211-224.

Stabilize Oksijen. Portal Pazar. www.portalmarket / earthportals / Portal_Market / eathportals / portal_Ma_ / oxygen.htm (7 Ekim 1999 erişildi).

Takeuchi, A, Yoshizawa, N, Oshima S, et al. germanyum bileşikleri Nefrotoksisite: literatür durumda ve inceleme raporu. Nefron 199; 60: 436-42 ..

Van der Spoel, J. I., Stricker, B.H. Schipper, M.E., Bruijn, W. de Smet, P.A. ve Esseveld de, M.R. [germanyum-laktat-sitrat tatbikat atfedilen böbrek, karaciğer ve kas toksik hasar]. Ned.Tijdschr.Geneeskd. 6-22-199; 135 (25): 1134-1137.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon