Vpriv

VPRIV Nedir?

Gaucher hastalığı, vücudun bazı yağlı maddeleri (lipidleri) parçalamak için gerekli enzimden yoksun olduğu genetik bir koşuldur. Lipidler vücuda birikebilir, morarma veya kanama, halsizlik, anemi, kemik veya eklem ağrısı, karaciğer veya dalak büyütülmesi veya kırılmış zayıflamış kemik gibi belirtilere neden olabilir.

VPRIV, Tip I Gaucher hastalığında karaciğer, dalak, kemik ve kan hücrelerinin durumunu iyileştirir, ancak VPRIV bu durum için bir tedavi değildir.

VPRIV enjeksiyonu alan bazı insanlar, infüzyona tepki gösterdi (ilaç damara enjekte edildiğinde). Çoğu infüzyon reaksiyonları hafiftir. Bununla birlikte, baş dönmesi, mide bulantısı, hafifçe dönük, terli, kaşıntılı, nefes darlığı veya hızlı kalp atışı, göğüs sıkışması veya enjeksiyon esnasında nefes darlığı hissediyorsanız bakıcıya derhal haber verin. VPRIV, Gaucher hastalığının tedavisi değildir.

Önemli bilgi

İlaç etiketinizdeki ve ambalajındaki tüm yönergeleri izleyin. Her sağlık uzmanınıza, kullandığınız tüm tıbbi durumlarınızı, alerjinizi ve tüm ilaçlarınızı bildirin.

Kadavülcergaz alfa’ya alerjiniz varsa VPRIV’yi kullanmamalısınız.

VPRIV’den doğmamış bir bebeğe zarar vermesi beklenmemektedir. Hamiliyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin.

Velaglucerase alfa’nın anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bir bebeği emziriyorsanız doktorunuza bildirin.

Bu ilacı almadan önce

VPRIV, 4 yaşından küçük herhangi birinin kullanımı için onaylanmamıştır.

VPRIV IV vasıtasıyla bir damara enjekte edilir. Bir sağlık uzmanı size bu enjeksiyonu verecektir.

VPRIV yavaş verilmeli ve IV infüzyonu tamamlanması en az 1 saat sürebilir.

VPRIV genellikle her hafta verilir. Doktorunuzun doz talimatlarını çok dikkatli izleyin.

Doktorunuz zaman zaman en iyi sonucu elde ettiğinizden emin olmak için dozunuzu değiştirebilir.

Ağırlıkta herhangi bir değişikliğiniz varsa doktorunuza bildirin. VPRIV dozları ağırlıklara (özellikle çocuklarda ve gençlerde) ve herhangi bir değişiklik doza etki edebilir.

Gaucher Hastalığında Normal Erişkin Doz

Enzim Replasman Tedavisine (TNT) naif olmayan hastalar için başlangıç ​​dozu: haftada 60 ünite / kg IV; İmigluceraz’dan VPRIV’e geçme: Şu anda kararlı dozlarda imigluceraz ile tedavi edilen hastalar, bu ilacı, son imigluceraz dozundan 2 hafta sonra önceki imigluceraz dozunda başlatarak değişebilirler; Yorumlar; -Bu ilaç 60 dakikalık bir IV infüzyon şeklinde bir sağlık profesyonelinin gözetiminde uygulanmalıdır .; Kullanım: Tip 1 Gaucher hastalığı olan hastalar için uzun süreli ERT için

Gaucher Hastalığında Olağan Pediatrik Doz

4 yaş ve üstü; – ERT’ye saf olmayan hastalar için başlama dozu: haftada 60 ünite / kg IV. -İmiglucerazdan VPRIV’ye geçme: Şu anda kararlı dozda imigluceraz ile tedavi edilen hastalar, bu ilacı, son imigluceraz dozundan 2 hafta sonra önceki imigluceraz dozunda başlatarak değişebilirler; Yorumlar; -Bu ilaç 60 dakikalık bir IV infüzyon şeklinde bir sağlık profesyonelinin gözetiminde uygulanmalıdır .; Kullanım: Tip 1 Gaucher hastalığı olan hastalar için uzun süreli ERT için

VPRIV enjeksiyonu için bir randevuyu kaçırırsanız talimatlar için doktorunuzu arayın.

Bu ilaç bir sağlık uzmanı tarafından tıbbi bir ortamda verildiğinden, aşırı dozun oluşması olası değildir.

Yiyecek, içecek ya da etkinlikle ilgili kısıtlamalar hakkında doktorunuzun talimatlarını izleyin.

VPRIV’e karşı alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kovanlar; ateş; Göğüs rahatsızlığı, zor solunum; Yüz, dudak, dil veya boğazda şişme.

Enjeksiyon sırasında bazı yan etkiler olabilir. Baş dönmesi, mide bulantısı, hafif başlı, kaşıntılı, terli veya hızlı kalp atışı, göğüs sıkışması veya nefes darlığı hissediyorsanız bakıcıya derhal haber verin.

Ortak VPRIV yan etkileri şunları içerebilir:

baş ağrısı

Baş dönmesi, yorgun hissetmek

VPRIV nasıl veriliyor?

Mide bulantısı, mide ağrısı

Eklem ağrısı, bel ağrısı; veya

ateş.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değil, bazıları da ortaya çıkabilir. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri devlette hükümete bildirebilirsiniz-1088.

Diğer ilaçlar reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere velaglucerase alfa ile etkileşime girebilir. Her sağlık uzmanınıza, şimdi kullandığınız tüm ilaçları ve kullanmaya başladığınız veya kullanmayı bıraktığınız ilaçları bildirin.

2.01.2015-09-24, 12:23:01

Gebelik Kategorisi B İnsanlarda kanıtlanmış bir risk yok

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim Hükümette uyuşturucu tarihi

Gaucher Hastalığı Zavesca, imiglucerase, Cerezyme, Elelyso, Cerdelga, velaglucerase alfa, taliglucerase alfa, eliglustat, miglustat

VPRIV doz bilgileri

Bir doz özledimse ne olacak?

Aşırı doz verdiysem ne olur?

VPRIV alırken nelere dikkat etmeliyim?

VPRIV yan etkileri

VPRIV’yi etkileyen başka ilaçlar nelerdir?

VPRIV (kadaglucerase alfa)